DÍTĚVÍTÁNO.CZ

Od svého těla chceme, aby stvořilo nový život. A co chce naše tělo od nás? To víme?

Pouze ve Vašem těle se může stát ten obrovský zázrak – může vzniknout nový život. Pouze Vaše tělo rozhoduje o tom, zda přijme či nepřijme každý měsíc přicházející výzvu.

Vaše tělo má obrovskou moc. O tom, zda budete mít miminko nebo ne, nerozhoduje Vaše přání, Vaše myšlenky, Vaše pocity. Rozhoduje tělo.

Proto zde vzniká jasná otázka: Má Vaše tělo vše, co potřebuje? Má Váši pozornost? Má Vaši lásku? Protože to je to, na co čeká…

Jak to funguje?

Představte si tuto situaci: přijde za Vámi Vaše známá, která chce, abyste jí nejlépe okamžitě vyplatila 100.000,-. Jen tak za nic. Prostě to chce. K tomu moc dobře víte, že Vás nemá ráda, pomlouvá Vás, kritizuje a odsuzuje. Dala byste jí 100.000,-? Dala byste jí třeba jen 20,-?

Je to zvláštní příklad. Uznávám. Ale při dobré fantaziji to lze pochopit. Chceme od svého těla dítě. A to skutečně ke 100.000,- přirovnat nelze. Přitom své tělo nemáme rádi, kritizujeme ho za to, jak  vypadá. Nevážíme si toho, co pro nás každou vteřinu děla… Proč by nám tedy mělo splnit naše přání, když se k němu takto chováme?

Tak nejdříve, co dělá tělo pro nás

Naše tělo je zázrak. Každou vteřinu se stará o nepředstavitelně složité procesy. Bez odpočinku! Ve dne v noci je připraveno poslechnout naše rozkazy a donést nás tam, kam potřebujeme. Dokáže strávit a poradit si se všemi hrůzami a jedy, které sníme… A to vše bez odmlouvání a hlavně bez výčitek!

Přečetla jsem výbornou knihu Učebnice sebelásky od Lucie Kolaříkové, ve které vtipně poukazuje na to, co by se stalo, kdyby naše tělo bylo stejně tak pyšné, jako mnohdy naše mysl. Píše: „Mohlo by se stát, že nohy, háklivé na to, že je majitelka nemá ráda, by se mohly rozhodnout, že přestanou sloužit, protože její nadávání jednoduše nemají zapotřebí. Vždy fungují dobře, donesou majitelku, kam potřebuje, vydrží bolest způsobené jejími módními botami, samy se umí zregenerovat, a kvůli několika dolíčkům na stehnech nejsou dost dobré? Měly by právo se naštvat a třeba odpadnout“…

To, co dlouhodobě svým tělům způsobujeme, bychom nepřáli ani svému nejhoršímu nepříteli.

Co tedy chce naše tělo?

Může to být zdravá strava, více tekutin, více sportu, méně stresu… Ano, to by se mu určitě líbilo. Ale možná by mu nejdříve stačilo dát mu trochu své pozornosti a uznání…

  • Máte své tělo ráda?
  • Jste mu vděčná za to, co pro vás denně dělá?
  • Přijímáte ho s láskou takové, jaké je?

My chceme dítě. A naše tělo chce naši láskyplnou pozornost. Má ji?

Pokud budete mít své tělo ráda, budete si ho vážit, následně vznikne naprosto přirozená potřeba se o své tělo starat a dávat mu to nejlepší – kvalitní jídlo, odpočinek, pohyb, masáže… to vše Vám bude připadat jako naprostá samozřejmost!

Jak si tedy opět ke svému tělu najít cestu?

Možná Vás však napadlo: jak mám své tělo obdivovat, když mám k němu takové výhrady? Vždyť bych jen samu sebe obelhávala!

 Nemusíte hned první den své tělo začít obdivovat a říkat mu, jak je krásné. Můžete začít úplně lehce! Každý večer si zkuste před spaním na své tělo vzpomenout. A poděkovat mu. Za to, jak nám dnes dobře sloužilo, jak nás nohy donesly tam, kam jsme potřebovaly.  Že jsme díky očím viděly spoustu krásného… Pochvalte ho. Nebo ho třeba jen v myšlenkách pohlaďte. Protože ať vypadá, jak vypadá, slouží úžasně! Garantuju Vám, že v tu chvíli se budete cítit opravdu velmi dobře.

Vašim velkým přáním je mít miminko. Zkuste však nejdříve splnit přání svého těla. A hlavně svému tělu důvěřujte. Věřte mu. Protože toho dokáže skutečně hodně. Dokonce i stvořit nový život!

Ukázka z E-booku „Jak otěhotnět přirozeně, bez pomoci reprodukční medicíny aneb co Vám gynekolog neřekl“.

 Hana Přikrylová

Tento článek napsala Hana Přikrylová, autorka a zakladatelka projektu ditevitano.cz.

 

 

Hana Přikrylová
autorka článku, fertility consultant a kouč, zakladatelka projektu ditevitano.cz