DÍTĚVÍTÁNO.CZ

MOHU DOUFAT V OTĚHOTNĚNÍ NEBO UŽ SPĚCHAT NA IVF?

Mnoho žen má strach, zda neztrácí drahocenný čas. Tak moc by si přály otěhotnět přirozeně, avšak snaží se otěhotnět už dlouho a stále neúspěšně. Čas je tlačí. Lékaři je tlačí … do umělého oplodnění.

„Na co čekáte? S Vašim věkem jsou šance na přirozené početí minimální!!!“ Také jste si to už od lékaře vyslechla?

Milá ženo, v tomto článku Vám chci ukázat, kdy už čas skutečně tlačí a kdy je naopak potřeba se uvolnit, menstruační cyklus uzdravit a důvěřovat svému tělu.

JAK POZNÁM, ZDA ŠANCE NA PŘIROZENÉ POČETÍ JEŠTĚ JSOU?

Je zde několik ukazatelů, podle kterých to naprosto jasně poznáte:

1. OVULACE

Prvním z nich je OVULACE. Pokud u Vás probíhá ovulace, VŽDY je stále šance na přirozené početí! Pokud nevíte, zda u Vás ovulace probíhá či kdy, nejlepší způsob, jak to zjistit, je zmapovat si cyklus pomocí bazální teploty. Zvládnete to úplně sama, je to velmi snadné a zároveň se jedná o jednu z nejpřesnějších diagnostických metod. Má dokonce větší přesnost než ultrazvuk! Vezměte to do svých rukou a sama zjistěte, co se ve Vašem těle odehrává.

Pokud Vám gynekolog řekl, že máte nekvalitní vajíčka, proto šance na přirozené početí jsou mizivé, nenechte se vyvést z míry! Neexistuje žádný přístroj, který by změřil, zda jsou vajíčka kvalitní či nikoliv! Vajíčka však mohou být NEZRALÁ. Pokud procházíte procesem umělého oplodnění, může se stát, že budou vajíčka odebrána dříve, než je žádoucí. Pokud se odeberou nezralá vajíčka, nemohou bohužel vzniknout zdravá embrya schopná transferu. Proto tedy pozor – mnohdy slovíčko „nekvalitní“ a „nezralá“ je zaměňováno …

2. HORMONÁLNÍ PROFIL

Pokud byste chtěla mít ještě větší jistotu, že se neblížíte k přechodu a šance na přirozené početí stále jsou, můžete požádat svého gynekologa o hormonální profil. Pokud hladiny LH (Luteinizační hormon) a FSH (Folikulostimulační hormon) budou v normě, přechodu se rozhodně bát nemusíte!

JE VHODNÉ SI ZJIŠŤOVAT OVARIÁLNÍ ZÁSOBU?

Mnoho žen znejistí, pokud si nechají odebrat AMH (Antimülleriánský hormon), aby zjistily svou ovariální zásobu. Velmi často je totiž jejich naměřená hodnota okomentována slovy: „S tímto výsledkem jsou šance na přirozené početí mizivé!“ Opět však nenechte nahlodat důvěru ve své tělo! Je potřeba si uvědomit, že tato hodnota je velmi proměnlivá. Pokud si necháte AMH odebrat dvakrát, pokaždé Vám pravděpodobně vyjde jiná hodnota! Každá laboratoř má své normy, podle kterých postupuje. Výsledky se tedy odvíjí také od toho, jakou laboratoří jsou vyhodnocovány. Opět buďte na pozoru: výsledky jsou také velmi často používání jako „jasný“ důkaz pro okamžité doporučení umělého oplodnění.

Má rada zní: POKUD VÍTE, ŽE U VÁS PROBÍHÁ OVULACE A HORMONÁLNÍ PROFIL JE V POŘÁDKU, JE NA ČASE TĚLO PODPOŘIT A OPĚT MU VRÁTIT DŮVĚRU!

DEJME TĚLU NAŠI POZORNOST

Pokud je ovulace i hormonální profil v pořádku, ale k početí stále nedochází, je na čase zjistit, kde vězí skutečná příčina! A TO JE KRÁSNÁ VÝZVA PŘED NÁMI.

Věnujte tělu pozornost. Vrátí se Vám to tím nejkrásnějším způsobem. Přidejte se ke mně na můj on-line seminář BUDU TĚHOTNÁ. Veškeré informace o něm naleznete ZDE.  V rámci tohoto semináře můžete nasávat velké množství důležitých informací, které Vám gynekolog pravděpodobně neřekl, objevíte mnoho nových možností a velkou podporu. Obnovíme mnohdy ztracenou důvěru ve své tělo … Během celého semináře mi můžete psát prostřednictvím chatu otázky, na které budu velmi ráda odpovídat. 🙂 Jedná se o čtyřhodinový seminář, který je na platformě Google Meet – nemusíte mít tedy předem nic nainstalovaného, nepotřebujete ani kameru a mikrofon. Do e-mailu Vám pouze pošlu přihlašovací odkaz, na který stačí klinout a jste připojená.

TĚŠÍM SE NA VÁS!

S láskou

Hanka

Hana Přikrylová
autorka článku, fertility consultant a kouč, zakladatelka projektu ditevitano.cz