DÍTĚVÍTÁNO.CZ

Využijte dobu čekání na miminko k vlastní proměně

  Žena, která plánuje těhotenství, je v tomto období velmi motivovaná. A k čemu? Změnit svět! Nebo alespoň svět kolem sebe. Využijte toho a změňte vše, co již dlouho změnit chcete.

Každá maminka, která chce dítěti poskytnout tu nejlepší péči, je schopna neuvěřitelných výkonů. Většina žen si tuto obrovskou sílu neuvědomuje. Bere ji jako přirozenou. Vy ji máte také. Uvědomte si ji a zatočte se svým životem.  A já Vám napovím jak…

Přijměte fakt, že ze všeho nejdůležitější jste VY! A potom Vaše dítě. Překvapilo Vás to? Kdyby jste nebyla VY, nepřivedla byste na svět ani Vaše dítě. Pokud nebudete zdravá, veselá a vyrovnaná VY, nebude ani Vaše dítě. Pro dítě budete obrovským vzorem. Dětský mozek totiž ještě nedokáže analyzovat, zda to co říká a dělá jeho milovaná maminka je pravda a zda je to správné. Jednoduše to přijme do svého života. Proto se chovejte a jednejte tak, jak by se mělo chovat i Vaše dítě. Žijte takový život, jaký byste přála i jemu.

Seznamte se se svým současným životem

Na chvíli si sedněte. Vezměte si tužku a papír a napište si seznam všeho, s čím ve svém životě nejste spokojená.

Zaměřte se na tyto čtyři oblasti: zdraví, práce, penízevztahy. To jsou 4 nejdůležitější pilíře života, pod které lze zařadit všechny radosti a starosti, které v životě prožíváte. Zkuste to.

Tak např. vztahy:

 • Jaké vztahy Vás trápí?
 • S kým konkrétně?
 • Proč?
 • Nemůžete někomu odpustit?
 • Někdo nemůže odpustit Vám?

Nebo práce:

 • Nenaplňuje Vás?
 • Necítíte se dostatečně finančně ohodnocena?
 • Ráda by jste se pustila do vlastního podnikání, ale nemáte na to odvahu?

Napište všechno, co Vás napadne!

Seznamte se se svým budoucím životem

A teď si představte, jak by výše uvedená situace vypadala, kdyby bylo možné naprosto vše. Jak by vypadala Vaše fyzická kondice? Stav Vašeho konta? Dovolte své fantazii pracovat bez jakýchkoliv limitů.

Seznamte se s novou realitou

Přichází nejsložitější část. Napište, co lze udělat, aby se daná situace změnila dle Vaší představy. Budete překvapená, co všechno Vás bude napadat.

Tato fáze je nejtěžší, protože si musíte přiznat, že do dané situace jste se dostala pouze Vy sama – vlastními předchozími rozhodnutími. A taky pouze Vy sama se z ní dostanete – novými rozhodnutími.

Naprosto každá situace má vždy více jak jedno řešení! Možná je občas těžké je najít, ale existují. Vždy! Pokud máte pocit, že to sami nezvládáte, že opravdu daná věc nemůže mít další řešení, najděte si např. svého osobního kouče. Ten Vás bude touto změnou vést, motivovat  a pomůže Vám nasměrovat Vás na novou cestu. Tu správnou. Nebo kontaktujte mě. Moc ráda Vám budu nápomocna. Nemusíte být na všechno sama. I toto je přece další možnost řešení situace, kterou máte k dispozici. Pouze VY se rozhodujete!

Je samozřejmé, že některé věci vyžadují čas. Změnit hluboce zakořeněné zvyky není snadné. O to víc Vás to posune dál a bude Vás změna těšit. Teď máte tu potřebnou sílu. Jedinečnou příležitost. Využijte toho!

Ukázka z E-booku „Jak otěhotnět přirozeně, bez pomoci reprodukční medicíny aneb co Vám gynekolog neřekl“.

aktuální

 

Tento článek napsala Hana Přikrylová, zakladatelka a autorka projektu ditevitano.cz

 

Hana Přikrylová
autorka článku, fertility consultant a kouč, zakladatelka projektu ditevitano.cz
Komentáře
 1. chlorella napsal:

  dobrý den, máte někdo zkušenosti s chlorellou a jejím vlivem na těhostenství? Může jej nějak ovlivnit? Díky!

  • admin napsal:

   Dobrý den paní Jitko,

   chlorella je čistě přírodní produkt, proto by neměla mít na těhotenství žádný vliv. Pokud by nebyla vhodná pro těhotné či kojící, musí být tato informace uvedena v příbalovém letáku. Pro jistotu si jej, prosím, prostudujte. V případě jakýchkoliv dalších dotazů mě neváhejte kontaktovat.

   Pěkný den.

   Přikrylová Hana

 2. Petra napsal:

  Je to super článek! Moc mne inspiroval. Ještě bych ho doplnila o něco vtipného. Doporučuji tento článek, jak originálně naznačit partnerovi, že jste těhotná:)) http://hotpress.cz/nejoriginalnejsi-zpusob-jak-oznamit-ze-jste-v-tom/

 3. Site napsal:

  Nastavajici maminky potrebuji zdravy spanek jako sul. Spi totiz za dva a behem noci nabiraji sily na dalsi den s briskem. Spanek v tehotenstvi je navic posledni prilezitost na dlouhou dobu, jak prospat v klidu celou noc. Tak ji poradne vyuzijte!

Komentáře nejsou povoleny.