DÍTĚVÍTÁNO.CZ

Okamžik, kdy zjistím, že nejsem těhotná

  Opět jste zjistila, že nejste těhotná? Máte vztek, pocit bezmoci? Chce se Vám plakat? …. Díky tomuto článku se dozvíte, že i tento okamžik můžete vzít do svých rukou.

Vyzkoušejte si níže uvedenou relaxační techniku. Je velmi snadná a velmi rychle Vám navrátí ztracenou sílu, energii, naději a vyrovnanost.

Okamžik, kdy zjistíte, že opět nejste těhotná, je nepříjemný. Zklamání může být obrovské. Proto pokud máte možnost, udělejte si v tento čas chvilku pro sebe. Zasloužíte si být chvíli sama, jen se svými pocity. A s jakými vlastně pocity? Víte to? Je to vztek? Zklamání? Smutek? Bezmoc? Zoufalství? Strach? …. Všechny pocity, které máte, nejdříve pojmenujte. Přesně zjistěte, s kým máte tu čest.

Uvolněte se, zavřete oči a na všechny ty nepříjemné pocity se  zkuste teď podívat shora. A nebo raději ze zdola. Představte si, že každá Vaše nepříjemná emoce a myšlenka je jeden tmavý mrak. Vidíte najednou nad sebou spoustu černých mraků, které nechtějí propustit sluneční paprsky. Je temno a nehezky. Dívejte se však na ty mraky pozorně. Uvidíte, že se přeji jen trochu pohybují. A že se začínají pohybovat rychleji a rychleji. Vidíte to? … Odplouvají. Všechny. A už se nevrací! A nad Vámi se pomalu rozprostírá modrá rozzářená obloha…

Zhluboka se nadechněte a vydechněte. Nikam nespěchejte. Užívejte si opět teplých slunečných paprsků… Cítíte ten klid, který se ve Vás rozprostřel?

I když si to v denním shonu neuvědomujeme, slunce svítí pořád. Nepřetržitě. Jen my ho přes ty mraky nevidíme. Uvědomte si, že i ty Vaše mraky jednou odplují a nad Vámi bude zase modré nebe.

A ještě Vám chci říct, aby jste se nebáli tohoto okamžiku dopředu! Nikdy si v hlavě nemalujte, jak Vás tyto stísněné pocity zaplaví opět další měsíc. Je úplně zbytečné se bát něčeho, co možná nikdy nenastane. To je opravdu hloupost! Je ale dobré vědět, že když taková situace přece jen nastane, Vy ji dokážete zvládnout. Ze začátku to pro Vás jednoduché nebude. Negativní emoce se budou opět hlásit o slovo. Ale nevzdávejte to. Brzy zjistíte, že získat kontrolu nad svými emocemi není vůbec složité.  Jen se nesmíte vzdát a nechat je stále vítězit!

Pokud se Vám tento článek líbil a chcete se podělit o svou zkušenost, budu se moc těšit na Vaše komentáře.

aktuální

 

Tento článek napsala Hana Přikrylová, zakladatelka a autorka projektu ditevitano.cz

 

Hana Přikrylová
autorka článku, fertility consultant a kouč, zakladatelka projektu ditevitano.cz
Komentáře
  1. Tereza napsal:

    Určitě také doporučuji všechny pocity nejprve pojmenovat, vyrůst a podívat se na to s nadhledem.

Komentáře nejsou povoleny.