DÍTĚVÍTÁNO.CZ

Nemám chtít MÍT dítě? Jakto?

V tomto článku bych se s Vámi ráda podělila o zajímavou myšlenku:

Zkuste se, prosím, zamyslet, co Vám zní líp: CHCI MÍT DÍTĚ  nebo CHCI DÁT ŽIVOT?

Pravděpodobně intuitivně ucítíte, že „chtít dát život“ je lepší volba. Ale proč? Čtěte dál a zjistíte, jak Vám přehození pár slov může změnit život.

V čem je to jiné?

Obrovský rozdíl je v tom, zda chcete něco MÍT či něco DÁT. Pokud něco chcete vlastnit a vy to nemáte a ani nevíte, jestli to někdy vůbec budete mít, vzniká:

  • tlak,
  • napětí,
  • stres,
  • zklamání.

Pokud si však z celého srdce přejete něco dát, pocítíte:

  • mír,
  • lásku,
  • touhu,
  • klid,
  • naději.

Vzniknou ve Vás úplně jiné emoce! A to pouze přehozením pár slov. Úžasné!

Ale pozor! Nastavit si tuto změnu ve svém slovníku a vnímání lze pouze za předpokladu, že Vy sama si života velmi ceníte! Pokud Vy sama jste VDĚČNÁ za to, že můžete chodit po této zemi, dokážete si uvědomit, jaký obrovský dar život je. Pokud však vnímáte život jako telegram, který je krátký a ještě s chybami, tak lehce Vám to nepůjde. Proto dejte životu příležitost a užívejte si všech krás a zázraků, které nabízí.

Jak změnit svůj postoj?

Vezměte si pero a papír a ROZHLÉDNĚTE SE KOLEM. Napište si vše, za co jste ve svém životě VDĚČNÁ! Možná Vás to překvapí, ale pokud máte střechu nad hlavou a máte co jíst, patříte k nejbohatším lidem na této planetě.  

Jsem si jistá, že to víte, ale v běhu všedních starostí se na to zapomene velmi snadno. Proto velmi doporučuji KAŽDÝ DEN si napsat alespoň 3 věci, za které jsem vděčná. Já osobně tuto techniku mám velmi ráda a poctivě si každý den na tři vděčnosti čas najdu. Každý den mi to totiž připomene, jak úžasný život žiju.

Chtěla bych Vás požádat, abyste si to vyzkoušela a po dobu 21 dnů si každý večer napsala alespoň 3 věci, za které jste vděčná. Uvidíte, co se za zmíněných 21 dnů stane. Je dokázáno, že lidé, kteří si denně připomínají, za co všechno jsou vděčni, jejich pocit štěstí a radosti stoupá až o 40%!  Neuvěřitelné, co pocit vděčnosti zmůže. Napište mi, prosím, co se u Vás za oněch 21 dnů změnilo!

Dnešním článkem bych Vás chtěla inspirovat k zamyšlení, zda chtít MÍT dítě či chtít DÁT život.  Budu moc ráda za Vaše názory a postřehy v komentářích! Těším se na Vás!

Hana Přikrylová

 

Tento článek napsala Hana Přikrylová, zakladatelka a autorka projektu ditevitano.cz

 

Hana Přikrylová
autorka článku, fertility consultant a kouč, zakladatelka projektu ditevitano.cz