DÍTĚVÍTÁNO.CZ
Určitě ano! Díky měření bazální tělesné teploty:
Je pravda, že tato metoda vyžaduje Vaši pozornost. Bude potřeba se měřit a výsledky si pečlivě zapisovat. Když však tuto metodu uvedete do praxe, zjistíte, že vše jde snadno, automaticky a nevyžaduje ani tolik námahy. Např. ne zdaleka každý den je potřeba se měřit, jak někteří uvádějí. Aby jste zjistila, zda ovulace proběhla a kdy, stačí pouze pár dnů a zbytek měsíce máte „volno“. Čtěte dál a všechno důležité zjistíte v tomto článku.
1. Pořiďte si teploměr pouze za tímto účelem.
2. Kde měřit:
Záleží pouze na Vás, jakou metodu zvolíte. Nejdůležitější je během jednoho cyklu měřit stále na stejném místě. Naměřené teploty se na různých místech těla liší.
3. Jak měřit:
Pokud s měřením teprve začínáte, první měření proveďte 1. den po ukončení menstruace. Až budete dobře znát svůj cyklus, není nutné měření ani od tohoto 1. dne! Stačí začít např. 9 – 11 dnů před očekávanou ovulací a skončit 3-4 den po ovulaci. Tyto naměřené hodnoty Vám budou stačit k tomu, aby jste z nich vyčetla to, co potřebujete.
Teploty od prvního dne cyklu až do dne proběhlé ovulace jsou spíše nízké. Teplota se zvýši den po ovulaci a drží se zvýšená až do dne před menstruací. Poté klesá. V případě, že dojde k otěhotnění, teplota neklesá, zůstává stále zvýšena.
V pravém horním rohu těchto stránek si ZDARMA stáhněte eBook Poznejte samu sebe a otěhotněte bez problémů! Pokud jste se rozhodla měřit svou bazální tělesnou teplotu, bude pro Vás velmi užitečný. Také jako BONUS je tam pro Vás připravena tabulka, pro zaznamenávání potřebných hodnot. Tento eBook jsem pro Vás připravila tak, abych Vám vysvětlila:
Pokud se Vám článek líbil a byl pro Vás užitečný, budu se moc těšit na Vaše komentáře!
Tento článek napsala Hana Přikrylová, zakladatelka a autorka projektu ditevitano.cz